GDZIE ZJEŚĆ W SZCZECINIE #9 – CHARBEL KEBABHAUS
Gdzie Zjeść w Szczecinie

GDZIE ZJEŚĆ W SZCZECINIE #9 – CHARBEL KEBABHAUS

Charbel KebabHaus – najlepszy kebab na prawobrzeżu?

Ostatnio do naszego miasta zawitała burgerowa moda, jednak nie możemy zapomnieć o najczęściej spotykanym daniu z rodziny fast-foodów, czyli o kebabie. Na każdym rogu w Szczecinie stoi jakaś budka z kebabem, zatem jak spośród nich wybrać tego odpowiedniego? No własnie, myślę że udało mi się znaleźć jednego ze smaczniejszych na prawobrzeżu, mowa tu o Charbel KebabHaus.

Pierwsze na co od razu zwróciłem uwagę to wystrój lokalu, jest bardzo schludnie i elegancko, co jest zaskakujące, jeśli zdamy sobie sprawę, że mówimy  tu o kebabie. Najbardziej zaskoczyła mnie umywalka stojąca w rogu, świetna sprawa dla każdego, kto przybył na szybki posiłek, mała rzecz a jak najbardziej na plus.

Przejdźmy do najważniejszego, czyli jedzenia!

Kebab w bułce – 10.95 zł

Czym różni się on od innych kebabów? Przede wszystkim bułką wypiekaną na miejscu. Na pierwszy rzut oka wydaje się być za mała, aby utrzymać całość w środku, ale jest to błędne wrażenie. Świetnie spełnia swoją funkcje, a dodatkowo jest świetna w smaku, czuć w niej świeżość, chrupiąca z jednej strony, a miękka z drugiej, idealna sprawa. Należy zwrócić uwagę także na mięso, osobiście wybrałem kurczaka. Bardzo dobrze doprawione z lekka pikanterią, która nadaje wyrazistości, dobrze wypieczone i idealnie pokrojone. Co do warzyw są one również świeże i smaczne, a dodany do nich biały ser bardzo fajnie się komponuje. Wszystko ze sobą łączą sosy, mamy do wyboru łagodny, czosnkowy i ostry o bardzo dobrej konsystencji i smaku.

Za 10.95 zł dostajemy bardzo dobrą bułkę, wypełnioną bardzo dużą ilością smacznego mięsa i warzyw. Zdecydowanie polecam.

Rollo Kebab 11.95 zł

Rollo od swojego poprzednika różni się tylko i wyłącznie opakowaniem, czyli bułką. W tym przypadku mamy placek  wypiekany na miejscu, inny niż znane przez wszystkich tortille. Jest on smaczny, chociaż mi bardziej do gustu przypadła bułka w kebabie. Objętościowo jest to petarda, każdy spokojnie się nim naje.

W ramach ciekawostki w lokalu możemy nabyć napoje produkowane w Turcji, polecam spróbować chociaż nie każdemu mogą one zasmakować, ich cena to 4.50 zł.

Muszę również wspomnieć o obsłudze lokalu, pracownicy są bardzo mili i sprawiają bardzo dobre wrażenie.

Podsumowując Charbel KebabHaus aktualnie jest moim ulubionym kebabem w Szczecinie (chociaż nie jadłem we wszystkich) smaczny, nie za drogi i o odpowiedniej wielkości. Zdecydowanie najlepszy na prawobrzeżu jest on na pewno numerem 1. (jeżeli twierdzicie, że się mylę, to czekam na Wasze propozycje w komentarzach:))

Ocena:  (7,5 / 10)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *