GDZIE ZJEŚĆ W SZCZECINIE #27 – BOMBAY
Gdzie Zjeść w Szczecinie

GDZIE ZJEŚĆ W SZCZECINIE #27 – BOMBAY – ZAMKNIĘTE

Dzisiaj chcielibyśmy Was zabrać w podróż do miejsca gwarantującego doznania smakowe, a mowa tu o restauracji Bombay. „Jej wartość polega na dobrze dobranych przyprawach oraz autentycznych i świeżych składnikach” – cytat ze strony Bombay.
Sprawdźmy czy rzeczywiście tak jest!

Zamówionymi przeze mnie daniami były tradycyjne tace obiadowe w wersji mięsnej i wegetariańskiej. Pozwoliło to na spróbowanie bogatej gamy smaków kuchni indyjskiej.

Non-Veg Thali (tradycyjna mięsna taca obiadowa) – 45 PLN

Pierwszą spróbowaną potrawą były delikatne kawałki wołowiny. Dobrane przyprawy podkreślały ich smak. Do tego postanowiłem dołożyć zestaw składający się z sosu miętowego i startych warzyw. Idealnie wkomponowało się to w moje kubki smakowe i dodało pewnego orzeźwienia. Chyba najbardziej do gustu przypadł mi kurczak w curry. Po spróbowaniu rozpływał mi się w ustach. Jako dodatek został podany ryż basmati, sałatka colesław, chrupkie warzywa w sosie nerkowców i pieczywo indyjskie. Zdecydowanie polecam wspomniany zestaw, dzięki któremu spróbujemy różnych przysmaków.

Veg Thali  (tradycyjna wegetariańska taca obiadowa) – 40 PLN

Oprócz dań mięsnych zdecydowałem się tym razem na spróbowanie dań wegetariańskich. Czy się zawiodłem? Zdecydowanie nie!
Bardzo mile zaskoczyłem się powiązaniem soczewicy, warzyw i sosu ostrego. W dodatku zjedzenie powyższego połączenia razem z zestawem sosu miętowego i startych warzyw sprawiły, że moje kubki przeniosły się w zupełnie inny wymiar. Doskonałym uzupełnieniem tego wszystkiego było tak jak w poprzedniej tacy ryż basmati, sałatka colesław, chrupkie warzywa w sosie nerkowców i pieczywo indyjskie, ale także szpinak z serem kozim.

Podsumowując, obie tace śmiało polecam. Restauracja idealnie sprawdzi się na wyjście ze znajomymi jak i święto rodzinne. Innych potraw na dzień dzisiejszy nie próbowałem w związku z tym moja ocena opiera się tylko na podstawie tych dwóch dań.

Ocena: 9/10
Restauracja Bombay
ul. Partyzantów 1

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *