SYTUACJA SZCZECIŃSKICH FOODTRUCKÓW
Gdzie Zjeść w Szczecinie

SYTUACJA SZCZECIŃSKICH FOODTRUCKÓW

Foodtrucki przy Szczecińskich Błoniach

21 Kwietnia Custom Burgers poinformowało swoich fanów na Facebookowym profilu, że straż miejska oznajmiła im, że sprzedaja swoje towary w nieodpowiednim do tego miejscu. Okazało się, iż bilet parkingowy i zezwolenie targownie nie wystarczy by legalnie mogli prowadzić sprzedaż w tym miejscu.

– Jedno jednak nie wiąże się z drugim, ponieważ naruszane są przepisy z Kodeksu Wykroczeń 60-3, który mówi o prowadzeniu handlu na terenie gminy bez zgody zarządcy – mówi Joanna Wojtach. – Pan prowadzi handel gastronomiczny, nie mając na to zgody zarządcy drogi.

Kto jest odpowiedzialny za zezwolenie?

Jest to nielogiczne, ponieważ zarządca dróg czyli ZDiTM nie może wydać takiego pozwolenia, dlatego że FoodTrucki są jednostkami moblilnymi. Rzecznik NiOL’u stwierdził, że o tym gdzie Foodtrucki moga handlować decyduje Rada Gminy. Właściciele Custom Burgers zdecydowali się nie przyjąć mandatu i skierować tą sprawę do sądu. Dopiero tam rozstrzgnie się sprawa foodtrucków i będziemy mogli stwierdzić po której stronie stoi prawo.

Jak skończy się ten spór?

Jako niewolnicy dobrych smaków trzymamy kciuki, aby sprawa foodtrucków w Szczecinie się wyjaśniła i  stały się legalne tak by ich właściciele mogli spokojnie serwować nam coraz pyszniejsze dania. Mają ogrom zwolenników i stały się nieodłącznym elementem gastronomicznego krajobrazu Szczecina.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *