TEST PĄCZKÓW Z MARKETÓW
Testujemy Jedzenie

TEST PĄCZKÓW Z MARKETÓW

Dziś tłusty czwartek, większość z nas pobiegnie do sklepów i kupi całą masę pączków. Jak  powszechnie wiadomo najlepsze pączki znajdziemy w cukierniach, ale czy na pewno? Postanowiłem to sprawdzić i zrobić test pączków z marketów. W teście wezmą udział 4 sklepy, porównam je i sprawdzę, które będą najlepsze.

Przyjąłem pewien standard, pączek musi być z marmoladą lub nadzieniem różanym i lukrem. Co z tego wynikło? Czy marketowe wyroby chociaż trochę zbliżają się do pączków z cukierni? A może okazały się lepsze? Zapraszam do czytania! (Jury składało się z 2 osób, a oceny są uśrednione)

Auchan
Cena: 0,79zł/szt

Na pierwszy ogień idzie wypiek ze sklepu Auchan, zapłaciłem za niego 79gr. Mają bardzo duży wybór, jeżeli chodzi o rodzaje pączków, ale przejdźmy do rzeczy. Pączek prezentuje się niezbyt apetycznie, nadzienia ma mało i jest najmniejszym pączkiem w stawce. Jeśli chodzi o smak, to jest strasznie słodki, zdecydowanie za słodki. Dodając do tego gumowe ciasto, nie można ocenić go pozytywnie, generalnie nie polecam.

Ocena:  (2,5 / 10)

Biedronka
Cena: 0,98zł/szt ( cena promocyjna przy zakupie 12 sztuk to 0,39zł/szt)

Pączek w biedronce kosztował mnie 98gr, jeżeli ktoś jest łasy na marketowe pączki, to sklep przygotował specjalnie dla takich osób promocje, przy zakupie 12  wychodzi 39gr za sztukę. Jeśli chodzi o pączka, to wygląda zdecydowanie najlepiej ze wszystkich tu obecnych i ma najwięcej nadzienia. Nie jest za słodki i o dziwno można go ewentualnie zjeść jako tańszy zamiennik wyrobów z cukierni.

Ocena:  (5,5 / 10)

Carrefour
Cena: 0,99zł

Najdroższy pączek w zestawieniu, kosztuje on 99gr i jest z Carrefoura, rozmiarowo podobny do tego z Auchana, czyli nie za duży. Wyglądem generalnie nie przyciąga, ale za to ilość nadzienia jest zadowalająca. Smakiem nie powala, ale nie jest najgorzej.

Ocena:  (4 / 10)

Kaufland
Cena: 0,97zł

Ostatnim sprawdzanym sklepem był Kaufland, za pączka musimy dać 97gr. Wizualnie jest on zdecydowanie największy, ale za to ma najmniej nadzienia, co jest ogromną wadą. Nie wiem czy wszystkie takie były, czy mi się akurat taki trafił, ale był prawdopodobnie zbyt długo smażony przez co było czuć przypalone ciasto.

Ocena:  (3 / 10)

W tej konkurencji miały wziąć także udział pączki z lidla, niestety zawiodłem się i w ofercie sklepu były tylko pączki z cukrem pudrem, które niestety nie mogły załapać się do tych zawodów.

Podsumowując, najlepiej wypadają pączki z Biedronki, nie są co prawda jakimś arcydziełem, ale na tle konkurencji wypadają bardzo dobrze. Najgorszy okazał się wyrób z Auchana, co sądząc po cenie wydawało się logiczne, gdyż był najtańszy.

Jeśli macie ochotę na dobrego pączka, to polecam udać się do cukierni i przemęczyć się w tych długich kolejkach, bo te z marketów nie zastąpią nam dobrego wyrobu cukierniczego.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *