GDZIE ZJEŚĆ W SZCZECINIE #21 – KAUKAZ – ZAMKNIĘTE
Gdzie Zjeść w Szczecinie

GDZIE ZJEŚĆ W SZCZECINIE #21 – KAUKAZ – ZAMKNIĘTE

„Bogactwo aromatów, przypraw, ziół i kolorów. Szefowa Kuchni Restauracji Kaukaz to rodowita Ormianka wychowana w górach Kaukazu. To właśnie ona ma we krwi tamtejszą kuchnię, tradycyjne smaki, które przekazuje Państwu na talerzach w niezmienionej formie, z użyciem oryginalnych receptur i składników.” – cytat ze strony Kaukaz. 

Lokalizacja lokalu jest w samym centrum miasta, a dokładniej restauracja mieści się przy ulicy Krzywoustego. Samo wnętrze lokalu jest kolorowe i nawiązuje w pewnym stopniu do kultury z gór Kaukaz. Jednak przejdźmy do tego co jest najbardziej interesujące, tzn. jedzenia. Sprawdźmy czy rzeczywiście tak jest jak w powyższym cytacie.

Chaczapuri (placek drożdżowy z kozim, owczym i krowim serem oraz z jajkiem) – 24 zł

Zacznijmy od mieszanki serów – świeżość, delikatność, a także lekko pieprzowy, słony – smak. Stan białka zależy od indywidualnych preferencji. W tym przypadku nie było ścięte, więc nie za bardzo przypadło mi do gustu. Natomiast, odnosząc się do samego ciasta drożdżowego, nie było ono do końca dopieczone.

Ocena:  (4 / 10)

Placek osetyjski (placek drożdżowy z jagnięciną w przyprawach) – 32 zł

W tym przypadku do ciasta drożdżowego nie mogę się przyczepić ponieważ było dobrze zrobione. Dość zastanawiające, że w jednej potrawie ciasto jest dobre, a w drugiej już niekoniecznie. Natomiast, w mięsie powinienem czuć przyprawy jak w opisie dania, lecz nie do końca tak było. I w połowie jedzenia, mięso zrobiło się tłustsze. Na plus zasługuje podany sos czosnkowy do tego jak i wcześniejszego dania.

Ocena:  (5 / 10)

Spodziewałem się czegoś lepszego, patrząc na opis jaki znajduje się na stronie Kaukazu. Może trafiłem na jeden z tych „złych” dni. Mam nadzieję, że następnym razem jak odwiedzę lokal zostanę zaskoczony pozytywnie.

Ocena:  (4,5 / 10)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *