GDZIE ZJEŚĆ W SZCZECINIE #20 – PIZZERIA O.K
Gdzie Zjeść w Szczecinie

PIZZERIA O.K SZCZECIN

Na prawobrzeżu zdecydowanie brakuje typowych restauracji, które by się czymś wyróżniały. Zawsze mam problem z wyborem miejsca do którego pójść, jeżeli akurat nie mam ochoty jechać do centrum. Czy Pizzeria, a raczej restauracja O.K ratuje mnie w takich momentach? Zapraszam do czytania.

Pizzeria O.K znajduje się w Zdrojach przy ulicy Gryfińskiej 60A. Lokal jest dość duży, jednak mimo to w godzinach obiadowych, a szczególnie w weekendy może zdarzyć się, że nie znajdziemy wolnego miejsca. Niech Was nie zwiedzie nazwa, bo oprócz pizzy serwowane są tam także inne dania.

A my dzisiaj nie o pizzy, ale o innym daniu znajdującym się w karcie, zapraszam niżej 🙂

Polędwica „Szparag” (polędwica wieprzowa, pieczarki, szynka, ser, szparagi, sos śmietanowy, surówka lub warzywa gotowane, *ziemniaki do wyboru) – 31 zł

Za 31 zł dostajemy spory kawałek wieprzowiny przykryty szynką, szparagami, serem oraz polany wyśmienitym (to zależy) sosem śmietanowym. Do wyboru mamy surówkę lub gotowane warzywa oraz różne wariacje ziemniaków (m.in frytki, smażone ziemniaki z boczkiem i cebulą, kulki czy pieczone ziemniaki). Jeżeli miałbym oceniać samo mięso, to nie robi ono wielkiego wrażenia, jak na mój gust jest trochę zbyt bardzo przeciągnięte i po prostu lekko gumowate. Natomiast największą robotę w tym daniu robi sos, jest on po prostu wyśmienity, gęsty i wyrazisty. Jednak od jakiegoś czasu jakość tego sosu pozostawia wiele do życzenia i czy dostaniemy go w tej uwielbianej przeze mnie wersji decyduje rzut monetą. Nie wiem czy jest to wina kucharza na jakiego się trafi, czy zmienionej receptury, jednak czasami zamiast fajnego wyrazistego i gęstego sosu dostajemy rzadki sos bez wyrazu, po prostu rozwodniony, co psuje całe danie i robi z mojej ulubionej pozycji w karcie przeciętniaka.

Kiedyś próbowałem także spaghetti oraz lasagne bolognese i nie było to zbyt udane doznanie, jednak to było dawno, dlatego nie będzie rzutować na ocenę. Dodatkowo wiem, że jest spora rzesza fanów żurku w chlebie 🙂

Wypadałoby także wspomnieć o obsłudze, która jest chyba najsłabszym elementem tego miejsca. Nie raz zdarzyło mi się czekać bardzo długo na kartę czy na przyjęcie zamówienia (gdy w lokalu nie było dużo osób). Także uśmiech na twarzy obsługi jest raczej rzadkim zjawiskiem.

Podsumowując nie wiem jak mam ocenić polędwicę „Szparag” w Pizzerii O.K, raz dostajemy bardzo solidną pozycję z bajecznym sosem, a potem to samo danie z sosem smakującym jak woda (i nie był to jednorazowy przypadek).

Ocena:  (7,5 / 10) (gdy sos jest O.K)

Ocena:  (6 / 10) (gdy sos nie jest O.K)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *