BRO BURGERS SZCZECIN
Gdzie Zjeść w Szczecinie

GDZIE ZJEŚĆ W SZCZECINIE #14 – BRO BURGERS

Zaczynali od food trucka, teraz mają swój lokal w centrum Szczecina i zatrudniają kilka osób. Miejsce to zawsze tętni życiem, a klientów nie brakuje. O kim mowa? Bro Burgers to już renomowana marka szczecińska. Czemu zawdzięczają swój sukces?
Po kilkunastu wizytach mogę śmiało odpowiedzieć na to pytanie, 2 słowa: jakość i atmosfera.

No dobrze, ale zacznijmy od początku. Bro Burgers to jak sama nazwa wskazuje restauracja zajmująca się głównie burgerami (ale nie tylko, w ofercie możemy znaleźć też stekisałatki czy ciasto, w tym sernik z boczkiem ? ). Lokal nie jest zbyt duży, ale za to bardzo przytulny. Jednak przejdźmy do sedna, czas na jedzenie.

Burger JERRY (wołowina, sos serowy, rukola, ser, nachosy, czerwona cebula, pomidor, ostra salsa) – 17 zł + 2 zł za boczek

Moim ulubionym burgerem jest Jerry, dlatego muszę tutaj o nim wspomnieć. Jest to prawie idealna kompozycja składników, do pełni szczęścia brakuje mi tam jedynie boczku (jednak jest możliwość dodania go do całości w cenie 2 zł). Burger jest przyjemnie chrupiący (zasługa nachosów) i lekko pikantny. Jedząc to danie czuć jakość składników i bardzo dobre doprawienie mięsa, co prawda jest ono wysmażone domyślnie na well-done (rozumiem, że jest to związane z wymaganiami sanepidu), jednak przy zamówieniu można zgłosić inny stopień wysmażenia. Mimo to nadal jest wyśmienity i całość kompozycji po prostu broni się smakiem. Co do wielkości burgera, to jest ona adekwatna do ceny, z całą pewnością przeciętny zjadacz burgerów zaspokoi nim swój głód (w razie czego, zawsze można domówić frytki lub po prostu drugiego  )

Po zlikwidowaniu food trucka i otworzeniu lokalu, miałem problem z jedną rzeczą, a mianowicie z  bułką. Nawet nie chodzi o jej smak, bo był on i jest dobry, jednak była strasznie blada i nie wyglądała zbyt apetycznie (poniżej zdjęcie). Na całe szczęście to się zmieniło i teraz jej wygląd jest apetyczniejszy.

Obsługa w lokalu jak najbardziej na plus, także czas oczekiwania jest odpowiedni. Co do cen, to nie są one wygórowane, a wręcz powiedziałbym że niskie, szczególnie w porównaniu z niektórymi konkurentami.

Szczecin ostatnimi czasy przeżywa prawdziwy wysyp burgerowni i miejsc w których serwują burgery. Bro burgers bardzo wyróżnia się na tle konkurencji i moim zdaniem jest numerem jeden na szczecińskiej mapie (choć nie jadłem we wszystkich miejscach). Polecam zacząć zwiedzanie burgerowej mapy od Bro, gdyż klimat tworzony przez braci, jakość składników i ciekawe kompozycje robią robotę ?

Ocena:  (9 / 10)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *